فیشرتکنیک و فیشرتیپ

فیشرتکنیک و فیشرتیپ

آرتور فیشر يكی از بزرگترین مخترعین معاصر است. او در ۱۹ دسامبر ۱۹۱۹ در آلمان به دنیا آمده و از ۱۹۴۹ که اولین فلاش برای دوربینهای عکاسی را اختراع نموده، تا پایان عمر (در ژانویه ۲۰۱۶ وفات یافت) بیش از ۱۱۰۰ اختراع را به ثبت رسانده و به رکوردی بالاتر از بزرگترین مخترع تاریخ ”توماس ادیسون“ دست یافت.

 معروفترین اختراع فیشر، رولپلاک است که در عین سادگی تحولی در صنعت ایجاد نموده است…

fischer

 

فیشرتکنیک:

 

آرتور فیشر در ۱۹۶۵ آن را به عنوان هدیه کریسمس برای فرزندش اختراع کرد. قطعات فيشرتكنيك بخوبي به هم متصل ميشوند و امكان ساخت تقريباً هر شكلي را فراهم ميكنند.  اساس قطعات فيشرتكنيك، امكان اتصال آنها اعم از قطعات مكعبي، زاويه دار، چرخدنده، موتور، انواع قطعات الكترونيكي نظير سنسور، و … در تمام شش جهت است.

از دهه ۹۰ میلادی امكان كنترل سيستمهاي موتوري آن با كامپيوتر هم به قابليتهايش افزوده شده است. محصولات فيشرتكنيك بر اساس سن مخاطبان و توانائي آنها در فراگيري مفاهيم تكنولوژيكي در پنج مجموعه مبتدی، پایه، پیشرفته، حرفه ای و روباتیک تقسيم بندي ميشوند. همچنین مجموعه آموزشی شامل قطعات مورد نیاز جهت آموزش مبانی روباتیک و مکانیک قابل ارائه به علاقه مندان میباشد.

 

ft-robot

جهت اطلاع بیشتر از محصولات فیشرتکنیک به بخش “دانلود” و به وبسایت زیر مراجعه نمایید:

www.fischertechnik.de

 

فیشرتیپ

یکی دیگر از اختراعات آرتور فیشر ساخت یک اسباب بازی سالم از جنس نشاسته سیب زمینی یا نشاسته ذرت است. بر پایه این اختراع، در سال ۱۹۹۸ فیشرتیپ تاسیس گردید. از تیپها (همان قطعات کچک ساخته شده از نشاسته سیب زمینی) ميتوان براي ساختن اشكال مختلف و يا نقاشي و رنگ‌آميزي استفاده كرد. به اين ترتيب محصولي در اختيار كودكان و نوجوانان قرار داده ميشود كه ضمن كمك به پرورش خلاقيت آنها، كاملاَ سازگار با محيط زيست و بهداشتي ميباشد.

 

fischertip

 

براي آشنائي كامل با محصولات و فعاليتهاي فيشرتيپ ميتوانيد به بخش دانلود و وبسايت زیر مراجعه فرمائيد.

www.fischertip.de

برخي مزاياي اين محصولات عبارتند از:

  • براي چسباندن آنها به يكديگر نيازي به چسب نيست و تنها از آب استفاده ميشود.
  • مواد اوليه آن قابل بازيافت بوده و به محيط زيست لطمه نميزند.
  • بدون بو است.